Ahşap Merdivenler

Ahşap Merdivenler

Ahşap merdivenler ‘in imalatında deneyimli tasarımcılar ve ustalarından oluşan ve alanında uzmanlaşmış bir ekip ile Ankara’da ahşap merdivenlerin lider sağlayıcısıdır. Merdivenlerimiz “merdivenlerden birine sığmayan bir boyut” sergilemiyor , tüm merdivenlerimiz her müşterinin kişisel gereksinimlerine göre tasarlanmış ve üretilmiştir.

MERDIVENLERIMIZDE HANGI AHŞABI KULLANIYORUZ?

Çam, meşe, kül, hemlock, ceviz, idigbo, sapele, hemlock ve kayın gibi sert ve yumuşak ahşabın birçok farklı merdivenini üretiyoruz. Bununla birlikte, merdiveniniz için hangisinin kullanılacağını seçmek her zaman açık değildir. Farklı ahşap türlerinin temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

MEŞE

Amerikan beyaz meşesinden daha az yaygın ve bu nedenle daha pahalı, bu yüksek kaliteli kereste beyaz meşe ailesine ait. Amerikan kuzeninden biraz daha koyu, daha dengeli bir tonla rengin daha az değişmesine neden oluyor. Avrupa meşesi çekici altın bal tonları ile gelir ve çarpıcı bir görünüm için ahşap yağı ile vurgulanan belirgin bir dalgalı desen özellikleri.

CEVİZ

Ceviz ağacının çeşitli türleri vardır, ancak merdiven inşasında en sık kullanılanlar Amerikan cevizli cevizdir. Güçlü ve istikrarlı olan bu en kaliteli ahşap çoğunlukla düz taneli ve koyu renkli çikolatadan soluk kahverengiye kadar değişen renk seçenekleri sunar.

Siyah ceviz pahalı olabilir, ancak çok yönlüdür ve aşırı derecede serttir. Kolaylıkla ayrıntılı şekillere dönüştürülebilir, bu sayede siren, iğ ve yeni başlıklar gibi dekoratif merdiven bileşenleri için ideal olur.

Tabii ki, sadece bir ahşap türünü kullanmak zorunda değilsiniz. Örneğin parmaklıkları boyamak istiyorsanız ancak parmaklıkları ve yeni direkleri değil, iğ için ekonomik çam ve merdiven kısımlarının geri kalanı için daha pahalı meşe ile maliyetleri azaltma seçeneğiniz vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir